Vítejte, můžete se přihlásit nebo se zaregistrujte

Měna – CZK | EUR

košík je prázdný

Chcete být zdraví a zhubnout? Tyhle nápoje vám pomůžou.

horké nápoje

Zdraví a štíhlá linie. Někdo se o ně musí tvrdě prát a někomu byli prostě dány do vínku. Pokud patříte spíše do té první skupiny, čtěte.

Je naprosto jasné, že pokud chcete pro sebe opravdu něco dělat, neměla by na vašem denním seznamu chybět hlavně voda. Voda řeší spoustu problémů a pro náš život je důležitým základem. Ovšem spokojit se pouze s ní také nemusíte. Existují totiž varianty, které vám jako doplněk k vodě, mohou také cestu ke zdravému životnímu stylu o něco usnadnit. A ano - jedná se o nápoje, které pijeme docela pravidelně. Budete mile překvapeni, jsou mezi nimi i některé vaše oblíbené. Ale znáte to úsloví – všeho s mírou.

Káva
Káva je pro hodně velkou část populace stejně důležitá jako voda. Někdo bez kávy ani nevstane, pro někoho je každodenním rituálem, který si prostě nedokáže odepřít. Proto je docela šťastná náhoda, že je právě tenhle černý poklad k našemu zdraví tak vstřícný. Pijte ji a snížíte si riziko spousty příšerností jako je diabetes 2 typu. Co se hubnutí týče má kafíčko blahý vliv i na něj. Pomáhá totiž odbourávat tuky. Tomu napomáhá obsažený kofein, kyselina chlorogenová, quinides a mnoho dalších látek, které zvyšují oxidaci tuků a snižují tak hladinu inzulínu v krvi.

Čaj
Čaj je na tom podobně jako káva, ačkoliv na něm nemá závislost tolik lidí. Navíc zdravotní výhody možná ještě přesahují možnosti kávového bratříčka. Čaj totiž obsahuje EGCG neboli antioxidanty katechin. Vědecké výzkumy byly prováděny na zeleném čaji a vypadají poměrně nadějně. Tyhle úžasné mršky prý dokáží docela účinně bojovat proti těm nejhorším nemocím jako jsou kardiovaskulární onemocnění nebo rakovina. Některé studie dokonce hovoří o tom, že čaj snižuje riziko mrtvice, kognitivní poruchy a osteoporózy. Takže šup do eshopu pro čaj.

Horké kakao
Tak čaj i kávu bychom měli. Ale co takové kakao? To samozřejmě milují hlavně děti. Je prokázáno, že čokoláda, které obsahuje alespoň 70 % kakaa tělu absolutně neškodí, a naopak mu spíše pomáhá. Kvalitní kakao v tekuté podobě je na tom proto pochopitelně dost podobně. A vlastně pokud se jedná o množství tělu prospěšných antioxidantů, je na tom právě kakao o hodně lépe než třeba čaj. Popíjení kakaa pozitivně ovlivňuje krevní tlak a snižuje nebezpečí kardiovaskulárních onemocnění, a naopak zvyšuje citlivost těla na inzulín. Samozřejmě ale i tady platí, že není kakao jako kakao. To kvalitní a pravé, které obsahuje všechny zdravé složky, koupíte tady u nás.

Víno
Jasně je to alkohol, a to se přece se zdravím a hubnutím absolutně neslučuje. Jenže už jste jistě někdy zaslechli, jak je trocha toho vína vlastně náramně prospěšná. A protože na každém šprochu pravdy trochu i tady tomu tak je. U vína se jeho zdravotní pozitiva dlouhodobě diskutují. Za prvé je nutné to s ním nepřehánět neb obsahuje 7 kalorií na gram. Jako každý alkohol dostane v našem těle zelenou před vším ostatním, a to až do té doby, dokud ho tělo nezpracuje. Čemu naopak jeho mírná konzumace může pomoci je citlivost na inzulín. Snižuje také riziko úmrtí a několika typů rakoviny.

Mléko
V případě, že nepatříte do skupiny zapřisáhlých odpůrců mléka nebo alergiků na laktózu a mléčné výrobky, pijte ho. Doplníte tak vápník, vitamíny a proteiny. Navíc se chráníte před nemocemi kardiovaskulární systému, diabetem 2 typu či některými typy rakoviny. Při hubnutí a cvičení jeho popíjení zařaďte vždy po tréninku. Preferujte mléko kozí před kravským a samozřejmě čerstvé před pasterovaným.

zpět na seznam článků
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.