Vítejte, můžete se přihlásit nebo se zaregistrujte

Měna – CZK | EUR

košík je prázdný

Káva zvyšuje radost ze života

káva bez kofeinu

Nedávno nám do Fairově přišla tahle krásná recenze, která nám udělala velikou radost. Netušili jsme, že káva pomáhá i v tomto směru. A protože by to třeba mohlo někomu i pomoci, rozhodli jsme se o tuto recenzi podělit i na našem blogu. Ještě jednou děkujeme za zaslání!

Káva již dorazila ... je skvělá velmi dobrá chuť, za zboží děkuji. A jsem rád že jsem podpořil i malé growery :)

Děkuju. Babička i já máme radost. Já jsem převážně chtěl kávu bez kofeinu, protože kofein nemám rád a mám Aspergerův syndrom. Káva ale také aniž by o tom mnoho lidí vědělo obsahuje 4-CQL neboli 4-Caffeoyl-1,5-quinide, což je blokátor mu opioidních a delta receptorů. Chronická blokace těchto receptorů vede k upregulaci mu opioidních axonů a jejich citlivosti tak i množství. To vede k většímu biogenímu extracellurálnímu výdeji dopaminu. Jednoduše, zvyšuje radost ze života a dobrou náladu, kterou mají lidé s aspergerovým syndromem většinou velmi malou. Kvůli chromozomálním změnám, které zapříčiňuje tento atypický druh autismu. Hladiny 4-cql při přírodní i chemické extrakci a dekafeinizaci kávy jsou totožné nebo rozdílové maximálně o 10 až 15% ve prospěch kávy s kofeinem, což je zanedbatelné. Hledám celý život totiž pomocníky, jak toto postižení zvládat a vliv kávy opravdu cítím. Cítil jsem i vliv kávy s kofeinem, ale kofein ve mě vzbuzuje nepříjemné stavy, bušení srdce a roztržitost, což tato káva nedělá a přitom 4-cql očividně má :). Je to skvělé. Takže velmi děkuju a přeji hezký den.

zpět na seznam článků
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.