Vítejte, můžete se přihlásit nebo se zaregistrujte

Měna – CZK | EUR

košík je prázdný

KÁVOVÉ NOVINKY VE FAIROVĚ.CZ

KÁVOVÉ NOVINKY VE FAIROVĚ.CZ

Co se kávy týče začínáme se ve FAIROVĚ.CZ měnit a polehoučku vylepšovat sortiment. Dlouhou dobu jsme nabízeli jako výhradní dovozce pouze Fair trade kávu od Café Direct. Spoustu se toho ale událo a tahle spolupráce je ale pro tuto chvíli minulostí. Není ale třeba truchlit, když něco končí, vždycky něco nového začíná. Tohle všechno se pro vás právě teď chystá.

XANADU COFFEE

XANADU je mladá firma zabývající se zpracováním a dovozem kávy z různých koutů světa. Založil ji Ghulam Samdami, který kávu nade vše miluje. Mnoho let působil v luxusních mezinárodních hotelech. Jeho specializací je chod restaurací a baru, proto moc dobře ví, jak je kvalitní káva důležitá. Protože je to právě káva, která často hostům utkví v paměti. XANADU Coffee je stoprocentně férové a farmářům platí ceny, které si zaslouží. Pomáhá jim tím zlepšovat životní úroveň. Farmáři mají také možnost podílet se na zvyšování kvality kávy samotné. V tomto případě tak platí pravidlo, že jaký přístup tak takový výsledek. Vzniká tak opravdu poctivá a kvalitní káva, která přináší radost všem.

 

EQUAL EXCHANGE

Tohle je pro změnu poměrně rozsáhlý projekt, který podporuje malé farmáře z různých odvětví a v různých koutech světa. Prioritou jsou hlavně ženy, farmářky. EQUAL EXCHAGE není úplně klasická Fair trade společnost, a proto u nich toto označení v tuto chvíli ani nenajdete. Jejich podmínky a pravidla jsou totiž ještě o hodně vylepšena a oni tak mohou farmářům i koncovým spotřebitelům nabídnout skutečnou férovou kvalitu. My vám nabídneme pro začátek jejich lahodnou kávu.

zpět na seznam článků
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.