Vítejte, můžete se přihlásit nebo se zaregistrujte

Měna – CZK | EUR

košík je prázdný

Milované adventní kalendáře

Milované adventní kalendáře z pravé čokolády

Všichni je milujeme bez ohledu na to je-li nám 5 nebo 50. A jak by ne, vždyť znamenají to nejhezčí odměřování času v roce. S nimi je čekání na Ježíška vždycky o něco snesitelnější. Každý den na nás totiž čeká milé překvapení, většinou v podobě slaďoučké čokolády.

Jak už asi tušíte správně, mluvíme o adventních kalendářích. Jen tak na vysvětlenou, slovo adventní je v jejich názvu víceméně symbolicky, neb, jak všichni dobře víme, nezahrnují celou dobu adventu, ale jen období od 1. do 24. prosince. Pokud by vás zajímala historie jejich vzniku, museli bychom se ohlédnout až do roku 1851. Ten přinesl úplně první adventní kalendář, který se ale výrazně lišil od těch současných. Byl spíše uměleckým dílem. Vyroben byl tehdy ručně ze dřeva, jeho téma bylo čistě liturgické a o nějakých sladkostech nemohla být tedy ani řeč.

Dnešní doba adventním kalendářům opravdu přeje. Není divu, vlastně tak trochu startují ono milované i nenáviděné vánoční šílenství. Adventní kalendář je téměř ideálním dárkem k Mikuláši, a to nejen pro děti. Na trhu je jich vždycky opravdu hojně a s blížícím se adventem nabídka roste. Co si ale budeme povídat, není nad čokoládovou klasiku. Tu hrdě reprezentuje adventní kalendář Divine, jehož zakoupením si nejen pochutnáte na kvalitní Fair Trade mléčné čokoládě, ale i podpoříte dobrou věc. Každé okénko skrývá malé sladké srdce a vánoční přání vždy z jiné země. Připomíná nám ta, že Vánoce jsou na celém světě hlavně svátky míru, přátelství a setkávání.

zpět na seznam článků
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.