Vítejte, můžete se přihlásit nebo se zaregistrujte

Měna – CZK | EUR

košík je prázdný

Oslaďte si život správně

třtinový cukr

Je považován za tu lepší variantu cukru. Oproti bílé klasice je však dražší. Není ale divu, dováží se z daleka. Ale jak je to vlastně s třtinovým cukrem doopravdy?

Třtinový cukr se vyrábí z cukrové třtiny a je v něm oproti bílému a hnědému řepnému cukru přímo obsažena zdravá melasa. Ta je hodně žádaným odpadním produktem, který vzniká při procesu zpracování třtiny na cukr a následně se používá hlavně pro výrobu rumu. Na trhu se často objevují třtinové cukry různého zbarvení, od zlatavých po sytě hnědé. To se odvíjí právě od obsaženého množství melasy v něm. Zároveň je prokázáno, že v třtinovém cukru se objevuje vitamín B, vápník, hořčík, draslík a železo.

Nicméně i v tomto případě je třeba myslet na to, že po jakémkoliv cukru se prostě tloustne. V rámci občasnosti však není na škodu trochu si „osladit si život“. Cukr by ale neměl tvořit základní stavební kámen jídelníčku. Ideální volbou je třeba Fair Trade čokoláda Divine, která je vyrobena z nejkvalitnějších kakaových bobů a slazena je právě zdravějším třtinovým cukrem.

zpět na seznam článků
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.