Vítejte, můžete se přihlásit nebo se zaregistrujte

Měna – CZK | EUR

košík je prázdný

Pět důvodů, proč jíst a žít BIO

bio káva

Bio není jen prchlivý módní výstřelek, který za pár let zmizí jako pára nad hrncem. Pro ty, kteří ho uznávají je to styl života, který dává smysl. Je to vlastně tak trochu jako víra v lepší zítřky.


Je to šetrné k naší malé planetě
Země už tak dostává hodně zabrat a co se kupříkladu klasického intenzivního obhospodořování půdy týče, tak to postihuje ve velkém zejména její úrodnou část, která vzniká mnoho let...BIO zemědělství oproti tomu je k půdě šetrné a opečovává ji. Jedovaté pesticidy a umělá hnojiva zde nemají své místo.

Kvalitní život chovaným zvířatům
Známá věc, kuře které by normálně rostlo a vyvíjelo se mnoho dní se za pár dní několinásobně nepřirozeně zvětší. Proč to tak je a čím je krmeno se běžný konzument supermarketů většinou nezajímá. A to je chyba! Antibiotika, hormony, léky proti parazitům jsou těmto zvířatům dávkována i při plném zdraví. Tyto látky pak přirozeně přechází i do jejich masa či mléka a následnou konzumací i do našeho organismu. V ekologickém zemědělství je toto zakázáno a zvířata z BIO chovů jedí dobře a žijí dobře.

BIO potraviny jsou chutné, zdravé a nutričně bohatší
Chcete se stravovat správně, pak jezte BIO. Ano, je to dražší, ale údaje mluví za vše. Až o 50% více vitaminů, minerálů, enzimů a dalších živin, méně vody, více sušiny a přirozeného aroma u BIO ovoce a zeleniny. Je to hodnotnější, zdravější, chutnější a výživnější.
U masa a mléka v ekologické zemědělství zase víme, že pochází od zvířat, která byla kvalitně krmena a prožila svůj život v přirozeném prostředí a bez stresu.

Šetříte energií
Velké zemědělské podniky jsou dnes hodně závislé na strojích, které spotřebovávají obrovské množství fosilních paliv. Také na výrobu umělých hnojiv se spotřebuje nemálo energie. Proto je ekologické zemědělství, které používá tradiční metody, cestou, jak snížit naši závislost na neobnovitelných zdrojích.

Dáváte šanci budoucím generacím
Určitě chcete, aby vaše děti a vnoučata byla zdravá a také poznala nádheru venkova, co to je vítr ve vlasech, jak voní lučního kvítí a šumí les. BIO potraviny z ekologických zemědělství dávají šanci budoucím generacím

Na našich stránkách můžete zakoupit kvalitní bio čaje i lahodnou bio kávu. Vše pěstované fairtrade s bio kvalitou.

zpět na seznam článků
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.