Vítejte, můžete se přihlásit nebo se zaregistrujte

Měna – CZK | EUR

košík je prázdný

Vy ještě nepijete vodu ke kávě? Velká chyba!

káva a voda

Není tajemstvím, že voda je s kávou v každé fázi jejího pěstování a zpracování velmi úzce spjatá. A to ani nepočítáme skutečnost, že bez vody bychom si ji těžko připravili a že na výsledný nápoj má obrovský vliv jakou vodu použijete. Pokud už vám někde podali kávu připravenou z chlorované vody, víte, o čem mluvíme. V tomto krátkém článku vám ale prozradíme hned tři důvody, proč je pití vody ke kávě prospěšné a neměli byste na ni zapomínat.

Doplníte si tekutiny
Přestože se nad tím stále vedou vášnivé diskuze, káva odvodňuje tělo a my tak přicházíme o důležité minerály, jako je hořčík nebo vápník. Měli bychom se proto pokusit tyto látky do těla vrátit, což platí zejména pro ty, kterým jeden či dva šálky espressa za den nestačí. Pro začátek proto zkuste vypít alespoň tolik minerálky kolik vypijete kávy. Milovníkům Latté a dalších kávových nápojů, kde podstatnou součást tvoří mléko postačí doplnit tekutiny v množství espressa v kávě.

Lépe si kávu vychutnáte
Káva je zážitek a její aroma a chuť by se neměly kazit čímkoliv jiným. Takže pokud si ji chcete skutečně vychutnat, a to zejména po jídle, je nezbytné, nejdřív řádně propláchnout své chuťové pohárky právě vodou.

Pomůžete svému zažívání
Káva nesedne každému. Někdo má s jejím pitím potíže. V tomto případě je opravdu ideální ji zapít minerální vodou nebo kyselkou, které mají na zažívání blahodárný vliv.

 

Mimochodem, víte, že zvyk podávat vodu ke kávě pochází z Rakouska? Ale i u nás si v poslední době získává čím dál větší oblibu, protože nemusí jít hned o vodu balenou. Stačí kohoutková, kterou už dnes v mnoha restauracích a kavárnách dostanete k jídlu či kávě zdarma. Zajímá vás kde? Mrkněte na www.kohoutkova.cz.

zpět na seznam článků
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.