Vítejte, můžete se přihlásit nebo se zaregistrujte

Měna – CZK | EUR

košík je prázdný

Zázrak jménem zelená káva

Zázrak jménem zelená káva

Když se řekne káva, většina z vás si představí hnědé zrno, aromatickou vůni anebo černý nápoj. Co kdyby vám ale na mysl přišla zelená barva a nápoj podobající se spíše čaji?

Ano, doopravdy to tak je. Jedná se o zelenou kávu. Jsou to klasická zrnka kávy, která ovšem neprošla procesem pražení. Díky tomu si v sobě uchovají spoustu tělu prospěšných látek, které by jinak kvůli vysoké teplotě ztratila. Mezi tyto látky patří třeba kyselina chlorigenová, která napomáhá štěpení škrobů na cukry, a ty pak tělu napomáhá lépe vstřebávat. Kromě toho má také vysoký obsah kofeinu (větší než pražená káva), což zrychluje spalování tuků. Co to znamená? Hubne se po ní! Pokud se tedy právě snažíte zbavit přebytečných kil a změnili jste svůj jídelníček, zelená káva vám výsledný efekt ještě zlepší.

 

Mimo jiné je ale také velmi prospěšná pro žlučník, jako prevence před žlučovými kameny a pomáhá při celulitidě. Podle některých odborníků dokonce působí jako prevence cukrovky a má silné detoxikační účinky. Ovšem pamatujte, že jako většina přírodních látek na podporu zdraví je potřeba užívat delší dobu. Neznamená to, že po jednom šálku budete o tři kila lehčí (ačkoliv by to bylo skvělé). Doba hubnutí se tím dá ale opravdu zkrátit.

 

Jak si ji můžeme připravit?

 

Na rozdíl od pražené kávy je nutné kávová zrna před použitím namočit na 2-3 hodiny do vody. Poté můžete zrna rozdrtit v mlýnku (ale pozor, jsou mnohem tvrdší než ta pražená!). Pokud si ovšem kávu pořídíte už namletou, tuto fázi můžete vynechat. Důležité je zdůraznit, že není vhodné ji používat do stroje na espresso, protože proces přípravy znehodnotí její účinky.

 

Množství na jednu porci je 7g. Můžete si ji jen tak zalít horkou vodou v hrnku a nechat louhovat asi 5 minut, anebo můžete použít Frenchpress (doba louhování je opět stejná).

 

Nápoj by se neměl kombinovat s mlékem, neboť by mohl snížit hubnoucí účinek, pokud ale kávu pijete pouze pro její chuť a ne kvůli redukci váhy, mléko vám určitě neuškodí. Avšak pozor, zelená zrna nechutnají jako klasická káva. Připomínají spíše zelený čaj.

 

Tentokrát doslova: “Na zdraví!”

 

zpět na seznam článků
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.